مهاجرت به یونان

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

 

یونان مهد فلسفه و دموکراسی دنیای غرب، از محبوب ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی می باشد. محیط آرامش بخش، سرعت پایین زندگی و تاریخ و فرهنگ غنی همگی در این محبوبیت نقش آفرین هستند. علاقمندان به اخذ اقامت و یا تحصیل در اروپا می توانند یونان را به عنوان گزینه ای مناسب مد نظر قرار دهند. بر اساس مده ۴۱۴۶ قانون، کشور یونان از سال ۲۰۱۳ اقدام به جذب سرمایه از طریق برنامه اعطای اقامت از طریق سرمایه گذاری خود کرد.

مهاجرت به یونان

سرمایه گذاری

نوع سرمایه گذاری در برنامه ویزای طلایی یونان، خرید ملک می باشد. حداقل میزان سرمایه گذاری در این برنامه ۲۵۰ هزار یورو است. برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یونان در حال حاضر کم هزینه ترین در نوع خود می باشد. از نکات حائز اهمیت برنامه ویزای طلایی یونان این است که محدودیت منطقه برای خرید وجود ندارد و فرد می تواند در خاک اصلی و یا در جزایر یونان اقدام به خرید ملک کند. نوع و تعداد ملک نیز در این برنامه تعریف نشده است، به این معنی که ملک می تواند مسکونی و یا تجاری بوده و حتی می توان بیش از یک ملک خریداری کرد به شرطی که مجموع ارزش این املاک برابر با حداقل ۲۵۰ هزار یورو باشد. حتی مالکیت اشتراکی برای املاکی که ارزش آنها بالاتر از ۲۵۰ هزار یورو است نیز امکان پذیر است. دارنده اقامت ویزای طلایی یونان مستلزم است که برای حفظ اقامت خود برای همیشه ملکی با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو در یونان داشته باشد. امکان فروش ملک وجود دارد اما اگر فرد اقدام به خرید مجدد ملک نکند حق اقامت خود را از دست می دهد.

چه افرادی می توانند در پرونده متقاضی اصلی شامل شوند

 

پرونده درخواست اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری خرید ملک شامل متقاضی اصلی، همسر، و فرزندان زیر 18 سال است. فرزندان 18 سال به بالا، به شرط اثبات اینکه دانشجوی تمام وقت بوده و وابستگی مالی به متقاضی اصلی دارند، می توانند تا سن 21 سالگی شامل پرونده شوند. برنامه اقامت یونان اخیرا شامل پدر و مادر متقاضی اصلی و همسر وی نیز شده است.

روند اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، همانند سایر برنامه های مشابه پس از انجام خرید ملک امکان پذیر می باشد، این بدان معنی است که متقاضی اول ملک را خریداری کرده و سپس درخواست اخذ اقامت یونان خود را توسط وکیل به اداره مهاجرت کشور یونان ارائه دهد. این برنامه شرط حضور نداشته و به شرط حفظ ملک کارت اقامت بعد از ۵ سال تمدید می گردد.

مهاجرت به یونان

شهروندی و پاسپورت یونان

پس از ۷ سال به شرط زندگی در یونان، متقاضی میتواند برای اخذ شهروندی و پاسپورت یونان اقدام کند. فرد پس از اخذ شهروندی دیگر ملزم به حفظ ملک در کشور یونان نیست. اما باید توجه که جهت اخذ شهروندی و پاسپورت یونان‌، فرد و اعضای خانواده وی باید به مدت حداقل ۷ سال به طور کامل در یونان سکنی گزینند. دانش زبان یونانی برای اخذ شهروندی این کشور الزامی است.

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری:

سفر بدون ویزا به تمامی کشورهای منطقه یورو شنگن

امکان تحصیل و تجارت در تمامی کشورهای منطقه یورو و شنگن

بدون هیچ شرط حضور

عدم نیاز به دانش زبان انگلیسی و یونانی

روند تمدید اقامت آسان

 

مهاجرت به یونان

 

برای مهاجرت به یونان شما میتوانید با کارشناسان همراه ثبت تماس بگیرد

 

مطالب مرتبط

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به روسیه