مهاجرت به کانادا

کانادا Canada

مهاجرت به کانادا

کانادا سرزمین بسیار پهناور  ، زیبایی و غنی است. از لحاظ اقتصادی و تکنولوژیکی و در بسیاری از موارد دیگر،کانادا نزدیک به همسایۀ جنوبی خود  یعنی  ایالات متحده  امریکا است، هرچند تفاوت های چشمگیری بین دو کشور وجود دارد. بسیاری از مهاجران کانادا به طور عمده  از دو کشور اروپایی، بریتانیا و فرانسه آمده است و در برخی از نقاط کانادا، به ویژه کبک و بخش های نیوبرانزویک، کانادایی ها عمدتا به زبان فرانسه صحبت می کنند.

.

کانادا در سال 1867 به وسیله قانون پارلمان بریتانیا به  یک سلطنت خودگردانتبدیل شد  تا سال 1931  کاملا مستقل از انگلستان بود، اگرچه استقلال به درستی تا سال 1982شکل نگرفت اگر چه  کانادا کشور وسیع  و پهناوری میباشد ولی جمعیت آن (35 میلیون) است که نسبت به وسعت شور این جمعیت اندک هست ، کانادا به خاطر مهارت های دیپلماتیک قوی و تلاش های که  برای  حفظ صلح و احترام به حقوق بشر انجام میدهد کشوری بسبار مناسب برای مهاجرت  است و  به طور کلی مردم کانادا  با کیفیت بسیار بالا زندگی می کنند  .

به طور مستمر  بر شاخص های آزادی اقتصادی، فساد، احترام به حقوق مدنی و غیره بسیار خوب عمل می کند . اکثر کانادایی ها در   زندگی روزمره خود  با افراد قومی مختلف ارتباط برقرار می کنند و معمولا کاملا دوستانه برخورد میکنند . این کشور عمدتا مبتنی بر زندگی  شهری است

با توجه به وسعتی که کشور کانادا دارد اب و هوای متفاوتی نیز دارد نیمه شمالی کانادا همچون نیمه شمالی اوراسیا بسیار تند و خشن است. ولی منطقه پرجمعیت کانادا مثل  جنوب انتاریو، آب و هوای ملایم تر همچون همچون همسایه جنوبی خود دارد

کانادا بسیار کشور زیبا و  ارامی میباشد مناسب برای مهاجرت و تحصیل و سرمایه گذاری ، بیشتر مردم جهان برای مقصد  مهاجرت  کانادا را انتخاب مینمایند و مناسب برای داد ستد های بازرگانی ومحیطی امن برای سرمایه گذاری با پتانسیل های فراوان و . هر ساله بسیار ی از ایرانی های برای مهاجرت و تحصیل به کانادا سفر میکنند و قوانین بسیار خوب در این موضوع مهاجرت و سرمایه گزاری  نیز در کانادا به تصویب رسیده است .

ویزای کانادا بخش 1 تعریف:

ویزای مولتی کانادا چیست و چه تفاوتی با ویزای توریستی عادی دارد؟

از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج ۲ طیف عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده‌است. در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا است با همان ویژگی‌ها و کارکردها، اما با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که به دارنده ویزای مولتی کانادا این امکان را می‌دهد که تا زمان اعتبار پاسپورت خود، بدون محدودیت و بدون نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کند و با هر بار ورود می‌تواند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته ‌باشد.
دو طیف عمده‌ای که اساسا ویزای مولتی کانادا برای تسهیل ورود و خروج آنها ارائه می‌شود عبارتند از:
افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند.
والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های مسن و بازنشسته‌ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند.

اما در حال حاضر برای افرادی خارج از این دو تقسیم‌بندی این امکان وجود دارد تا برای دریافت ویزای مولتپل کانادا اقدام نمایند. اگرچه ویزای مولتی کانادا در ایران با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود واقعیت اما این است که اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است! و از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ ساله است، این ویزا را با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌شناسند. حال آنکه اگر فردی برای مثال پاسپورت دومینیکا را در اختیار داشته‌باشد، بدلیل اعتبار ۱۰ ساله این پاسپورت، ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد ۱۰ ساله خواهد بود.

مهاجرت به کانادا

مزایای ویزای مولتی کانادا چیست؟

مهمترین مزیت ویزای مولتی کانادا، رفت و آمد بدون محدودیت به این کشور و عدم نیاز به تمدید هر ساله این ویزا است. اما می‌توان موارد دیگری را نیز به مزایای این نوع ویزا افزود.

دفعات متعدد ورود به کانادا بدون محدودیت

ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف

امکان اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود به خاک کانادا

مهاجرت به کانادا

پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد و در بازگشت مجدد به این کشور، اقامت وی به مدت ۶ ماه دیگر را بلامانع خواهد بود.

ویزای مولتی کانادا با دعوت نامه رسمی

اگرچه برخی موسسات به ظاهر حرفه‌ای با هدف کشاندن مشتری و درآمد‌زایی از خدمات ویزای مولتی کانادا به عنوان خدماتی تضمینی یاد می‌کنند، اما واقعیت اساسی این است که هیچ تضمینی در روند اخذ هیچ نوع ویزایی وجود ندارد، آن هم برای کشوری همچون کانادا. نکته اینجاست که فرد متقاضی با انتخاب موسسه‌ای معتبر با کارنامه و رزومه‌ای مشخص در امور گردشگری و مهاجرتی، می‌تواند شانس خود را برای موفقیت در دریافت ویزای مولتی کانادا به حداکثر برساند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات کاملتر به خدمات ویزای کانادا با دعوت نامه  مراجعه کنید و فرم مربوطه را جهت بررسی‌های بیشتر توسط کارشناسان شرکت ما تکمیل نمایید.

به بیان دیگر ۲ عامل بسیار مهم و حیاتی در موفقیت درخواست ویزای مولتی کانادا تضمینی ایفای نقش می‌کنند

تکمیل درست، دقیق و شفاف فرم درخواست ویزا

افسر مهاجرت

بنابراین با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در تهران و همچنین امکان تعیین وقت سفارت آنلاین از یک سو و حیاتی بودن لزوم تکمیل دقیق فرم ویزای کانادا از سوی دیگر، توصیه کلی به متقاضیان ویزای مولتی کانادا این است که حتما از طریق موسسه‌ای معتبر و شناخته شده برای این مهم اقدام نمایند تا هم ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، شانس خود برای موفقیت را به حداکثر برسانند

هزینه ویزای مولتی کانادا چقدر است؟

از آنجایی که طی چند سال گذشته و بر اساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا به اتباع ایرانی متقاضی ویزای کانادا، تنها ویزای مولتی یا ۵ ساله تعلق می‌گیرد، تخمین هزینه های این روند به ۲ مسیر اصلی تقسیم می‌شود

ویزای معمولی مسیری برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا محسوب می‌شود که فرد متقاضی دارای دعوتنامه است اما در ویزای کانادا با دعوت نامه، شرکت ما تامین‌کننده دعوتنامه خواهد ‌بود. توضیح این مهم نیز ضروری است که لفظ تضمینی به معنی تضمین ویزا شدن درخواست متقاضی نیست بلکه صرفا به معنی استرداد تمامی هزینه‌ها درصورت مخالفت سفارت کانادا با درخواست ویزا خواهد بود. زیرا هماهنگونه که پیشتر تاکید کردیم، در نهایت این افسر مهاجرت خواهد ‌بود که با بررسی فرم درخواست، تصمیم نهایی را خواهد‌گرفت. درست در همین جا است که ارزش و اهمیت موسسه معتبر و باسابقه در فراهم آوردن تمامی الزامات و در نهایت قانع کننده برای افسر مهاجرت، بیش از پیش نمایان می‌شود.

نقص در تکمیل دقیق و شفاف فرم درخواست یکی از مهمترین عواملی است که به رد یا اصطلاحا ریجکت درخواست ویزا می‌انجامد، بنابراین مشاوره و بهره‌مندی از خدمات حقوقی موسسه‌ای معتبر بسیار ارزشمند خواهد‌بود.

برای ثبت درخواست ویزای ۵ ساله کانادا نیاز به ۲ بار سفر به کشور ثالث و حضور در سفارت کانادا نیست و موسسه‌ای که بتواند با در اختیار داشتن مجوزهای انتظامی و قانونی، خدمات پیکاپ مدارک ارائه دهد، روند را بسیار ساده‌تر و سریع‌تر خواهد‌کرد.

تاریخ اعتبار ویزای مولتیپل کانادا با اعتبار پاسپورت هر فرد رابطه مستقیم دارد.

 

 

برای مهاجرت به کشور کانادا شما میتوانید با کارشناسان همراه ثبت تماس بگیرد

 

مطالب مرتبط 

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به یونان

مهاجرت به پرتغال