مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

 

پرتغال به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان، یک تاریخ و فرهنگ غنی و پر از شکوه  دارد ، کشور پرتغال  از سه طرف با آب  احاطه شده است  به همین دلیل تاریخ و فرهنگ آن متاثر از اقوام و قومیت های مختلفی قرار گرفته که برای رسیدن به این کشور از اقیانوس ها عبور می کردند.پرتغال دارای موزه های تاریخی و دریایی بیشماری ست که سالانه گردشگران زیادی را به این کشور می کشاند .

سواحل زیبا و شنی پرتغال و کوه های سر به فلک کشیده این کشور جذابیت زیادی برای گردشگران ماجراجو دارد.

مهاجرت به پرتقال از طریق سرمایه گذاری :

 

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

 

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری پرتغال که به ویزای طلایی پرتغال معروف است، در حال حاضر یکی از موفقترین برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اروپا است. این برنامه با ارائه گزینه های زیاد برای سرمایه گذاری موفق شده است که بسیاری از افراد متمول را جذب برنامه خود کند. این برنامه در سال ۲۰۱۲ به اجرا در آمده است و تا به امروز حدود ۶ میلیارد یورو به اقتصاد کشور پرتغال تزریق کرده است.

فرم های مختلف سرمایه گذاری برنامه ویزای طلایی پرتغال

 

الف: انتقال سرمایه

انتقال حداقل ۱ میلیون یورو به یک بانک در کشور پرتغال، این مبلغ باید به مدت ۵ سال  در یک حساب بانکی به نام شخص متقاضی باقی بماند، توجه داشته باشید که این مبلغ به نام دولت پرتغال بلاک نخواهد شد و تنها کافی است که در حساب شخصی فرد به مدت ۵ سال حفظ شود، امکان برداشت و واریز به این حساب برای فرد وجود دارد، تنها شرط این است که میانگین موجودی ماهیانه حساب حداقل ۱ میلیون یورو باشد.

ب: خرید ملک

۱- خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو در کشور پرتغال

۲- خرید ملک به ارزش حداقل 400 هزار یورو (ملک باید در منطقه کم جمعیت یا منطقه ای که تحت طرح نوسازی دولت پرتغال قرار داشته باشد، خریداری شود)

۳- خرید ملک با قدمت بالای 30 سال و بازسازی ملک خریداری شده، مجموع ارزش ملک و هزینه بازسازی آن باید حداقل ۳۵۰ هزار یورو باشد. ملک بالای ۳۰ سال ساخت می تواند به صورت بازسازی شده خریداری شود به شرط آنکه ارزش آن حداقل ۳۵۰ هزار یورو باشد.

۴- خرید ملک با قدمت بالای 30 سال در مناطق کم جمعیت یا مناطقی که تحت طرح نوسازی دولت پرتغال قرار گرفته باشند، مجموع ارزش ملک و هزینه بازسازی آن باید حداقل ۲۸۰ هزار یورو باشد. ملک می تواند به صورت بازسازی شده خریداری شود به شرط آنکه ارزش آن حداقل ۲۸۰ هزار یورو باشد.

مهاجرت به پرتغال

ج: ایجاد حداقل ۱۰ شغل در کشور پرتغال

با ثبت شرکت و برنامه های استارت آپ در کشور پرتغال فرد باید بتواند ۱۰ موقعیت شغلی در کشور پرتغال ایجاد کند.

د: سرمایه گذاری در بخش تحقیقات و پژوهش کشور پرتغال:

فرد متقاضی باید حداقل ۳۵۰ هزار یورو در تحقیقات و پژوهش های روز در کشور پرتغال سرمایه گذاری کند.

ه: سرمایه گذاری در فعالیت های هنری، فرهنگی، و میراث تاریخی کشور پرتغال

فرد متقاضی باید حداقل ۲۵۰ هزار یورو در فعالیت های هنری، فرهنگی و میراث تاریخی کشور پرتغال.

و: سرمایه گذاری در شرکت های فعال در کشور پرتغال:

فرد متقاضی باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو در کسب و کارهای فعال در کشور پرتغال (کوچک و متوسط) سرمایه گذاری کند.

مزایای برنامه ویزای طلایی برای مهاجرت به پرتغال

 

  • آزادی حرکت در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن: از آنجا که کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است، دارنده کارت اقامت این کشور می تواند بدون ویزا در کشورهای منطقه یورو و شنگن سفر کند.
  • شرط حضور فیزیکی کوتاه مدت: بسیاری از افرادی که موفق به اخذ اقامت کشوری دیگر می شوند، به دلیل شرط حضور های طولانی مدت مورد نیاز برای تمدید اقامت خود، بیشتر مواقع نمی توانند کارت اقامت خود را برای دوره های آتی تمدید نمایند. برنامه ویزای طلایی پرتغال با شرط حضور فیزیکی تنها یک هفته در سال توانسته است پاسخگوی این مشکل افراد بوده و از همین جهت توانسته است در جذب سرمایه بسیار موفق باشد.
  • در سال ۲۰۱۸ پارلمان کشور پرتغال قانونی را تصویب کرد که به موجب آن افرادی که اقامت این کشور را دارا می باشند، می توانند پس از ۵ سال اقدام به اخذ تابعیت/ پاسپورت کشور پرتغال کنند. این مدت زمان پیش از این ۶ سال بود و این قانون جدید برای جلب رضایتمندی افرادی که موفق به اخذ اقامت ویزای طلایی پرتغال شده اند، تصویب شده است. از مهمترین مزایای داشتن پاسپورت یک کشور اروپایی نیز می تواند از شهروندی اروپا و آزادی زندگی و کار در هر کشور عضو اتحادیه اروپا نام برد.
  • مهاجرت به پرتغال

 

باید توجه داشت که کشور پرتغال تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد، بنابراین متقاضیانی که تمایل ندارند تابعیت اولیه خود را ترک کنند، برای اخذ پاسپورت پرتغال با مشکل مواجه نخواهند شد. افراد می توانند با رعایت شرایط اخذ تابعیت کشور پرتغال (گذشتن حداقل ۵ سال از هنگام اخذ اقامت، عدم سوءپیشینه کیفری، و داشتن دانش سطحی از زبان پرتغالی)‌ موفق به اخذ پاسپورت پرتغال شوند.

 

برای مهاجرت به پرتغال شما میتوانید با کارشناسان همراه ثبت تماس بگیرد

 

مطالب مرتبط

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به یونان

مهاجرت به روسیه