ثبت شرکت فوری

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

گام اول : انتخاب نوع شرکت

 

 

به صورت اگر بخواهیمثبت شرکت را توضیح دهیم باید گفت ، به منظور قانونی شدن فعالیت هر شرکت ابتدا می بایست شرکت مورد نظر را ثبت نماییم .

از آنجایی که ثبت شرکت پروسه ای اینترنتی میباشد اولین قدم برای تاسیس آن انتخاب نوع شرکت میباشد ، به معنی اینکه شما قبل از تاسیس شرکت باید انتخاب نمایید که شرکت شما سهامی با شد یا غیر سهامی .

به طور مثال شرکتی که برای شما و فعالیت شما مناسب است ،شرکت با مسئولیت محدود میباشد .بعد از انتخاب نوع شرکت باید اعضای شرکت خود را مشخص نمایید و شرایط برای عضویت در شرکت  اطلاعاتی داشته باشین .

ثبت شرکت - همراه ثبت

گام دوم : انتخاب نام برای شرکت

گام دوم برای ثبت شرکت خود انخاب نام برای آن میباشد شرایط که برای انتخاب نام شرکت وجود دارد این است که :

 ۱- نام  مورد نظر شما نباید واژه‌ی بیگانه باشد

۲- فاقد سابقه‌ی ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد

و وقتی نام مورد نظر شما خودتان را انتخاب نمودید باید استعلام نام شرکت انجام شود در صورت مورد تایید بودن نام، کلیه مدارک به «‌قسمت پذیرش مدارک»‌ سازمان  ثبت شرکت ها ، تحویل و موعدی برای گرفتن نتیجه تعیین می‌شود

توضیحات در مورد انتخاب نام

انتخاب نام برای هر کسب و کاری بسیار مهم و با اهمیت است و ما باید برای انتخاب ان دقت نماییم به دلیل اینکه اسم منتخب ما در صف اول کسب کار قرارمیگیرند و مستقیم با مخاطب سرو کار دارد و برای انتخاب آن دقت نمود ، البته بعد از تایید نام و تاسیس شرکت شما میتوانید نام شرکت خود را تغییر بدهید و نام جدیدی برای شرکت تاسیس شده خود انتخاب کنید ولی برای اینکار نیازمند تنظیم صورتجلسه و چاپ در روزنامه میباشد. پس بهتر این است که برای انتخاب اسم شرکت خود در همان گام دوم دقت نمایید تا متحمل هزینه اضافی  بعد از تاسیس نشوید .

چطور اسم انتخاب کنیم ؟

برای انتخاب نام برای شرکت خود باید طبق قانون جدید ثبت شرکت ها باید اسمی انتخاب شود که سه سیلاب یا سه سیلاب به بالا باشد .

این یعنی چی ؟ یعنی اینکه ما باید اسمی انتخاب کنیم که سه بخش باشد و هر بخش ان معنی دار مثل پارسیان پاسارگاد اریان و این اسامی منتخب یا سیلاب های انتخابی ریشه فارسی داشته و یا باید بتوان برای ان از لغتنامه های معتبر مثل دهخدا یا معین سند مکتوب اورده تا این اسم برای شرکت شما به ثبت برسد .

برای انتخاب این نوع اسم ها دقت شود که از سه سیلاب اسم منتخب میتوان دو سیلاب ان معنی عام و یک سیلاب ان معنی خاص داشته باشد و سیلاب های مثل ایران یا اسم های مثل دماوند و اسم شهرها قابل ثبت نمیباشد و اگر هم قابل ثبت باشد نیاز به مجوز از سازمان های مربوطه دارد .

پروسه اسم برای ثبت شرکت در مناطق آزاد:

در پروسه انتخاب اسم برای تاسیس شرکت در مناطق آزاد نیز باید به اخر سیلاب های منتخب اسم منطقه آزاد اضافه شود مثل (پارسیان پاسارگاد اریان کیش) ، پس برای اینکه در آینده از انتخاب اسم زیبا برای شرکت خود خوشنود شوید به این نکات توجه نمایید که موضوع بس مهمی میباشد .

برای مشاوره رایگان در این موضوعات میتوانید با مشاورانهمراه ثبت تماس بگیرید.

چند نوع شرکت داریم ؟

 

شرکت ها انواع مختلفی دارند و در قانون تجارت به طور واضح توضیح داده شده است ولی اگر بخواهیم خیلی عامیانه تقسیم کنیم شرکت ها به شرکت های سهامی مثل سهامی خاص و سهامی عام و غیر سهامی به شرکت های مثل شرکت با مسولیت محدود و مختلط ، تعاونی ، تضامنی ، البته دانش بنیان نیز نوعی از شرکت است ولی باید شرایط ان در یک مبحث جداگانه توضیح داده شود . از بین این شرکت ها شرکت سهامی خاص وشرکت با مسولیت محدوداز مقبولیت بیشتری برخوردار هستند .وشرایط هر یک با دیگری خیلی تفاوت چشمگیری ندارد و تفاوت ان دو در تعداد اعضا و مدت زمان تصدی اعضا میباشد.

بهترین انتخاب ما برای کسب و کار ما چه نوع شرکتی میباشد ؟

هر شخصی بسته به شرایطی که دارد نوعی از شرکت را برای کسب و کار خود انتخاب مینماید اگر شخصی دوست دارد ولی بهترین و مناسب ترین نوع شرکت برای امور مربوط به غیر خدماتی ، عمرانی ، بازرگانی ، صادرات و واردات ، ساخت و ساز و از این قبیل فعالیت ها ی خصوصی شرکت سهامی خاص مورد پسند تر است ولی اگر شما در کشوری دیگر میخواهید فعالیت داشته باشید مسولیت محدود بیشتر به کارتون میاد .

مدارک لازم برای ثبت شرکت :

 

در مورد مدارک لازم برای ثبت شرکت میتوان گفت که ، در بین شرکت ها مدارک های مشترک عبارتند از :

۱-کپی برابر با اصل شده مدارک هویتی اعضا

۲-همه اعضا باید دارای گواهی عدم سوءپیشنه باشند( البته موسسات و ثبت شرکت در مناطق ازاد از این قاعده (گواهی عدم سو پیشینه) مستثنی میباشند)

۳-اساسنامه ،اظهارنامه و شرکتنامه و صورتجلسه هیئت مدیره ، صورتجلسه موسسین 

برای امور ثبت شرکت شما میتوانید با کارشناسان همراه ثبت تماس بگیرد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است بخواهید از تگ های HTML و صفتهای آنها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>